Historia

Początki firmy sięgają grudnia 1990 roku. W pomieszczeniach po cukierni o kilkudziesięcioletniej tradycji, powstał sklep papierniczy jako Firma Handlowa Lukrecja Siekierska oraz Wypożyczalnia Kaset Video Multi - Beata Grzybowska.
Pierwsze miesiące działalności obu firm nie były łatwe, powoli udało się jednak zdobyć zaufanie klientów, poszerzyć asortyment i ilość wypożyczanych kaset. Pod koniec 1991 roku wypożyczalnia, jako jedna z pierwszych w kraju, została skomputeryzowana, w sklepie zaczęły zaopatrywać się firmy regionu brodnickiego. W następnym roku wykrystalizował się profil sklepu - dominować zaczęły materiały biurowe, pojawiła się także koncepcja poszerzenia działalności o wyrób pieczątek. W listopadzie 1992 roku połączono oba, oddzielne dotąd przedsiębiorstwa, tworząc Firmę Handlowo-Usługową Multi s.c. Siekierska-Grzybowska-Siekierski.
W lutym 1993 roku zatrudniono pierwszego pracownika - Piotra Galeję i rozpoczęto wyrób pieczątek. W tymże roku firma Multi zdobyła pozycję lidera na lokalnym rynku w zakresie handlu artykułami biurowymi. Ofertę stanowiły już akcesoria komputerowe, druki akcydensowe, papier biurowy.
W celu poszerzenia oferty usług postanowiono stworzyć drukarnię offsetową. W roku 1994 zakupiono komplet maszyn drukarskich i rozpoczęto usługi w zakresie poligrafii. Podobnie jak w działalności handlowej, początki pracy drukarni były trudne, ale stopniowo udało się pozyskać nowych klientów, powiększyć park maszynowy, udoskonalić techniki druku. W 1995 roku firma obsługiwała od strony poligraficznej XXIV Warszawskie Spotkania Teatralne oraz wydała pierwszą książkę - "Śladami dawnej Brodnicy" autorstwa Jerzego Wultańskiego. Drukarnia wyspecjalizowała się w obsłudze brodnickich przedsiębiorstw, zwłaszcza w produkcji druków samoprzylepnych i samokopiujących.
Wraz z rozwojem polskiej gospodarki, przybywali nowi klienci, inni zwiększali zatrudnienie. W kolejnych latach dynamicznie wzrastała sprzedaż materiałów biurowych, poszerzano asortyment sprzedawanego towaru. W 1996 roku sprzedano wypożyczalnię kaset video. Trzy lata później dokonano remontu generalnego pomieszczeń sklepowych powiększając zarówno powierzchnię sprzedaży jak i powierzchnię magazynową.
W roku 2002 zakupiono nieruchomość przy ul. Zduńskiej 9, gdzie obecnie mieszczą się biura, introligatornia i zaplecze socjalne. W tym roku nastąpiło obligatoryjne przekształcenie ze spółki cywilnej w spółkę jawną MULTI.
Obecnie MULTI sp.j. zatrudnia dwudziestu jeden pracowników i szkoli sześcioro uczniów w zawodzie drukarza i sprzedawcy. Firma zaopatruje przedsiębiorstwa, instytucje samorządowe i finansowe w powiatach: brodnickim, nowomiejskim, rypińskim, działdowskim i żuromińskim.